Projektory LED

Projektory LED

Cześć, działam w branży szkoleniowej. Działalność się rozszerzyła, mam nowe pomysły na kursy stacjonarne. Potrzebuję jednak dobrego projektora do wyświetlania prezentacji multimedialnych. Chciałbym zainwestować w sprzęt nowoczesny i dość trwały, żeby posłużył mi chociaż 5 lat.

Marioleczka

Posty: 10

 
Z reguły biurowy projektor powinien charakteryzować się większą jasnością. Do kina domowego polecałbym projektor nieco ciemniejszy.

giena1977a

Posty: 16

 
Moja firma zlecała zakup kilkunastu projektorów w maxled.tv. Porozmawiaj z nimi. Inwestycja się udała. Wielu pracowników po przetestowaniu firmowych projektorów od nich postanowiła sobie kupić sprzęt do domu, pod konsole i kino domowe głównie. Też mam projektor mobilny. Cichutki, świetnie chłodzony, prosty w obsłudze. Technologia faktycznie poszła do przodu. Często jestem na wyjazdach. Projektor pakuję do torby, zajmuje niewiele miejsca i nadrabiam zaległości filmowe wieczorami. Świetny sposób na relaks, inwestycja długoterminowa. Markę MaxLed znam po prostu z doświadczenia i to chyba optymalne polecenie. Daj znać w razie czego, czy się zdecydowałeś na zakup.

Black_Riot

Posty: 5

 
Przy zakupie projektora warto ocenić przede wszystkim poziom hałasu urządzenia, przekątną wyświetlanego obrazu, żywotność, jasność, kontrast, rozdzielczość. Starsze modele projektorów strasznie hałasują i uniemożliwiają wręcz normalne oglądanie filmów, więc uważaj na ten punkt koniecznie.

gregcie@

Posty: 12

 
Zalecam spojrzeć na wszystkie rodzaje projektorów, czyli LCD, LCOS, DLP, CRT, Light Valve i sobie porównać zalety i wady.

opećtr

Posty: 13

 
Nie bój się efektu tęczy w projektorach DLP. Ten problem został już wyeliminowany poprzez optymalizację tarczy filtra, która po prostu szybko się porusza.

HalskiPol

Posty: 17

 
Niestety każda technologia zastosowania w projektorach ma wady i zalety. Z reguły LED to ekonomiczne rozwiązanie, a DLP to już do bardziej profesjonalnych zastosowań.

Appell

Posty: 24

 
Moim zdaniem różnice pomiędzy technologiami wyświetlania w projektorach zaczyna się zacierać. Grunt to nie wybierać najtańszych bubli :)

Yuri20

Posty: 9

 
Nie ustawiaj tylko projektorów LED w zbyt dużej odległości, bo po prostu otrzymasz obraz z nieciekawie wyglądającymi pikselami. Trzeba uważać na odległości ustawienia projektora od ekranu, bo to często wartość kluczowa.

Kliczek

Posty: 22

 
Niestety większość projektorów LED z czasem ulega naturalnemu uszkodzeniu. Wraz z latami użytkowania reprodukcja kolorów jest gorsza. Mówi się, że w projektorach DLP taka wada nie występuje. Musisz się zastanowić nad wyborem.

Lupusx

Posty: 6