Japońskie noże kuchenne

Japońskie noże kuchenne

Jeśli chodzi o japońskie noże MAC Knives to jaki sklep warto odwiedzić?:) Macie doświadczenia w tym temacie?

Będę wdzięczny za informacje!

Japoniecek

Posty: 32

 
No z tego co się orientuję to w Japonii akurat na ostrzach się znają:) Nie przez przypadek Samuraje i te sprawy...Ja bym kupował z miejsca, jakby mnie tylko było stać na to...

Franuś2323

Posty: 36

 
Mam kilka noży kutych w Japonii i mogę powiedzieć, że są to na pewno dość ciekawe konstrukcje:) Trudno się nauczyć ich obsługi, ale z czasem coraz pewniej leżą w dłoni;)

Filecz34

Posty: 33

 
Uważam, że noże japońskie są naprawdę bardzo dobre, wiadomo nóż to nóż, ale ich są wyjątkowe. Na przykład do filetowania ryb, to wtedy faktycznie trzeba powiedzieć, że tylko ostrze od Japończyków.

hhafferot

Posty: 29

 
Wiem, że ostatnio dostawców tego rodzaju noży jest coraz więcej. Ja akurat wybrałem ofertę serwisu www.macknives.pl, bo mają wyłącznie oryginalne i wszechstronne typy noży. Dobry kontakt, produkty drobiazgowo opisane, nie kupuje się tutaj kota w worku:P

harry black

Posty: 35

 
Raz w życiu miałem w ręce nóż japoński i powiem, że naprawdę ostra rzecz :) Musiałem filetować rybkę i poszło gładko. To jeszcze na praktykach było w restauracji hotelowej nad Bałtykiem:)

ktośśś3

Posty: 29

 
Prawdziwe noże na japońskiej licencji trochę kosztują. Nie ma co się dawać nabrać na super niskie ceny. Taki typ stali nierdzewnej nie może być tani. Do tego trzonek też swoje kosztuje, jeszcze jakieś pudełko i się ładna sumka robi.

Alekk4

Posty: 27

 
Dostałem w prezencie takie eleganckie noże Mac:) Ja akurat jestem amatorem wszystkiego co japońskie, więc prezent bardzo mi się podoba, trafiony jak nigdy :)

Pozdrowionka!

345_14

Posty: 35

 
Co by nie mówić, jednak japońskie noże moim zdaniem wymiatają. To jest jednak z jednej strony bardzo ładna stylistyka, ale z drugiej też takie rzemieślnicze mistrzostwo.

Ja bardzo lubię noże Mac, korzystam i nie zamieniłbym na inne.

nemiasty

Posty: 30

 
Ostatnio zamawiałem noże do swojej restauracji z sushi na http://nipponstyle.eu i generalnie polecam. Bardzo szeroki asortyment, więc nie tylko mają tutaj noże do sushi, ale też do mięs, owoców, warzyw, pieczywa...

Mają certyfikaty na swoje wyroby, także zero ryzyka dla klienta;)

Zarellaa

Posty: 46